26.5.09

Natuke rõõmustavat raskel ajal...

"Horlok ja Ürgvärava võti" on hüppeliselt müüma hakanud. Tellitakse suisa mitmekaupa. Eks vist esimese ringiga läbilugenud on ülejäänuid valgustanud. Kartsin, et see 412 lk-line klots eriti populaarseks ei saagi, aga näe - üllatus. Täna, näiteks, käisin oma vanas koolis muinasjutte vestmas ja pärast tehti kott tühjaks. Ja oh imet - kõik Horloki raamatud kadusid esmajärjekorras ühe minutiga. Kummalised need raamatute eluteed...
Rõõmustav on ka see, et vaatamata rahanappusele ikka veel raamatuid ostetakse. Isegi ostsin viimati Prima Vista ajal oma lastele. Ja muidugi sai ka vahetuskaupa tehtud.
Mis aga päeva eriti ilusaks tegi, oli seik, mida nägin peale esinemist juba autos istudes ja tütart oodates. Nimelt tuli 2. klassi poistekamp koolimajast välja ja kolmel-neljal poisil olid raamatud lahti. Nad lugesid sealt midagi ja naersid pea kuklas. Üks näitas teistele näpuga ette ja jälle naerdi. Lõpuks nägin, et tegemist oli "Une-Mati udujuttudega". Lahe. Tundsin, et teen ikka õiget asja ja lastekirjandust ei ole veel liiga palju, nagu üks kriitik kusagil kirjutas.

Kommentaare ei ole: